MůjProjektant.cz je ambiciózní startup v oblasti projekce rodinných domů. Jsme kolektiv projektantů motivovaných poskytovat služby na té nejvyšší úrovni. Aktuálně nás je v kanceláři 8 a rychle rosteme. Zpracováváme projekty pozemních staveb a zejména pak projekty rodinných domů.

Uvědomujeme si, že na trhu chybí kvalitní služby pro zákazníky, kteří mají o bydlení konkrétní představu, jsou dobře informovaní a očekávají profesionální přístup na úrovni.

Katalogové rodinné domy

Na trhu je mnoho firem, které nabízí katalogové domy. Jedná se však často o velký kompromis. Samotné katalogové řešení je odtržené od podmínek na konkrétní parcele. Zejména bývají opomíjeny základní pravidla umístění domu vůči světovým stranám, není řešeno napojení na inženýrské sítě, výškové usazení domu apod.

Základní cena na trhu se pohybuje cca od 30 tis. Kč. Za případné doplnění výše zmíněného vč. změn v projektu si však musíte dále připlácet nemalou částku. Konečná cena se může vyšplhat i na 60 tis. Kč.

Pokud se stavebník rozhodne jít touto cestou, měl by mít na paměti, že tento přístup na něj klade vysoké nároky a je nezbytné nabýt velké množství znalostí, aby byl schopný v různých věcech objektivně rozhodovat a vybral vždy co nejvhodnější řešení.

Většinou však takto zvolený dům může přinést nevhodné řešení, vzhledem k tomu, že projekt nejprve vznikal bez znalosti konkrétního pozemku a okolního prostředí, na které by správný projekt měl vždy vhodně reagovat.

Projekty rodinných domů na míru

Na druhé straně trhu jsou projekty na míru, kdy přímo oslovíte projektanta či architekta. Cena této služby může být paradoxně velice podobná katalogovým projektům.
Výhodou je, že součástí této služby jsou konzultace, kdy je návrh, jednotlivá přání klienta „formulována“ s pomocí odborníka v oboru a na celý proces má tato skutečnost blahodárný vliv.

Projekty rodinných domů na míru jsou dobrou volbou. Ani zde však nemáte jistotu hladkého průběhu realizace stavby, neboť stále se jedná o projekt ke stavebnímu povolení. Pokud projektant pečlivě nepromyslí všechny souvislosti a návaznosti při samotné stavbě, může vás čekat nemilé překvapení.

Jestliže plánujete stavět podle dokumentace pro stavební povolení, počítejte, že stavba se Vám prodraží v průměru cca o 10%, oproti rozšířenému projektu, respektive oproti dokumentaci prováděcí. Vzhledem k celkové ceně stavby si můžete samy spočítat, zda-li se Vám na dokumentaci vyplatí šetřit…

Naše řešení

Naším cílem je vytvářet takové projekty rodinných domů, které budou dobře realizovatelné, splní všechny technické požadavky a především očekávání našich klientů. Jedná se nejčastěji o rozšířený projekt, zpracovaný do rozumné míry nad rámec potřeb dokumentaci pro stavební povolení. Abychom mohli naplnit očekávání, musíme si vždy s každým klientem individuálně nastavit rozsah našich projekčních prací konečnou cenu prováděných prací.

Nejsme firma, která by měla řešení úplně pro každého. Zakládáme si na  vzájemné důvěře a nikdy neslibujeme nereálné.

Projekty domů přizpůsobujeme finančním možnostem. Ale vyhýbáme se nejlevnějším řešením, která v sobě nesou celou řadu problémů. Při návrzích často vycházíme z šablon a hotových řešení. Vždy však bereme v potaz umístění na konkrétní parcelu a upravujeme projekt na míru všem okolnostem.

Dům si stavíte na celý život. Proto tvoříme projekty, které mají smysl a máme z nich sami radost.

Reakce našich klientů

Pana Pýchu ze Stavitelství Semtín můžu všem doporučit. Byl jsem velice spokojen, ochota, dobrá domluva.

Martin Z.

Využili jsme služeb pana Kruckého při koupi rodinného domu. Pomohl nám s posouzením stavu domu a navrhl nám projekt na rekonstrukci domu. S jeho přístupem jsem byl moc spokojený a rád ho doporučím.

Pavel D.

 

Chci také bydlet ve svém